Archive from Október, 2012
15 Okt
2012
Posted in: Aktuality
By    Komentáre sú deaktivované

Projekt rekonštrukcie bojiska v Údolí smrti je zrealizovaný už na 80% !

Projekt “Rekonštrukcia bojiska II. svetovej vojny v Údolí smrti” je ku koncu októbra 2012 zrealizovaný tak na 80% . „Zatiaľ sme zrealizovali obnovu až 6 zákopov (namiesto 5), spevnili sme ich drevom a to natreli. Urobili sme chodník z prírodného kameňa k prameňu, dve zábradlia, drevený prístrešok nad prameň, mimo projektu naviac lavičku a ešte pribudne jazierko. Okolo celého chodníka sme vysadili zeleň – vyše 50 kusov smrekov. Ostáva nám dokončiť Read more >>

1 Okt
2012
Posted in: Aktuality, Všeobecné
By    Komentáre sú deaktivované

Vitajte na stránkach mikroregiónu Údolie smrti

Od dnes sa môžete dozvedieť množstvo noviniek práve z našej stránky. V obsahu stránky nechýbajú aktuality v regióne, či v jednotlivých obciach, ponuka služieb v regióne, kalendár kultúrnych, športových a iných podujatí. V internetovom obchode si môžete kúpiť suveníry s motívom nášho mikroregiónu.

Táto stránka bola vytvorená za vrámci projektu, ktorý je realizovaný v rámci Regionálneho operačného programu – opatrenie : Podpora a rozvoj infraštruktúry cestovného ruchu, prioritná os – Posilnenie kultúrneho potenciálu regiónov a rozvoj cestovného ruchu.

 

Vážení návštevníci mikroregiónu Údolia smrti, vitajte k srdci Karpát, v regióne, ktorý dostal pomenovanie po jednej z významných bitiev 2. svetovej vojny, ktorá znamenala začiatok oslobodenia Československej republiky spod fašistickej nadvlády. Doposiaľ sa tu zachovala pôvodná bojová technika, mnoho pamätníkov a palebné postavenia, kde si návštevník živo predstaví vojnové bojisko. Toto územie nám pripomína, že za slobodu, ktorú dnes berieme ako samozrejmosť, je niekedy nutné bojovať a častokrát položiť i život. Kraj obýva najmenší východoslavanský národ – Rusíni, ktorí dali svetu i nenapodobiteľného umelca Andy Warhola, je situovaný v ekologicky čistej krajine s lesmi bohatými na zver a lesné plody. Ak hľadáte pokoj a netradičné zážitky, návštevu nášho kraja určite neoľutujete.

PhDr. Adrián Gužo
štatutárny zástupca mikroregiónu Údolie smrti
a starosta obce Kružlová